Fungujeou e-shopy a doručování v obodbí koronaviru?
E-shop je i nadále v provozu. Objednávky expedujeme dle běžného harmonogramu, doručování funguje. Odpovědi na otázky ohledně provozu a doručování v období koronaviru.
Nevím jaké razítko použít a co má být na razítku. Mohu se někde poradit?
Neváhejte se na nás obrátit telefonicky či e-mailem. Jsme Vám k dispozici.
Cena razítka je jen za strojek, nebo je v ceně zahrnuta i výroba štočku?
Všechna razítka jsou dodávána jako komplet, tedy i včetně štočku. Výroba štočku je v ceně razítka. Uváděné ceny jsou za razítko o štoček. Cena ovšem nezahrnuje dopravu a případné grafické práce.
Jak dlouho vydrží barva v podušce razítka?
Barva vydrží několik stovek otisků. Záleží na mnoha okolnostech (kolik otisků denně, vlhkost vzduchu, teplota ...)
Je možno si nechat razítko zaslat kdekoliv po celé ČR?
Ano, razítko Vám zašleme kdekoliv po celé ČR. Zasíláme kurýrem PPL nebo Českou poštou. Podívejte se na možnosti doručení.
Za jakou dlouho bude razítko vyrobeno a doručeno?
Objednávky schválené do 13 hod. zpravidla vyrobíme ještě téhož pracovního dne a ve většině případů jsou následující pracovní den doručována.
Mohu si razítko vyzvednout osobně někde na provozovně?
Ano, razítko je možno vyzvednou osobně na provozovně Bolatice, Průmyslová 989/12a. Na provozovně akceptujeme platební karty.
Je možno razítko zaslat na Slovensko?
Ano, razítka můžeme zaslat i na Slovensko. Na Slovensku doručuje služba DHL. Můžete zaplatit na dobírku - hotově řidiči při doručení v EUR). Řidiči můžete zaplatit i platební kartou.
Jaký text si můžu dát na razítko? Je nějaké omezení při výrobě?
Na razítko je možno umístit jakýkoliv text, který odpovídání maximální velikosti tiskové plochy razítka.
Co je to vektorový formát souboru - vektorová grafika?
Vektorová grafika je jeden ze dvou základních způsobů reprezentace obrazových informací v počítačové grafice. Zatímco v rastrové grafice je celý obrázek popsán pomocí hodnot jednotlivých barevných bodů (pixelů) uspořádaných do pravoúhlé mřížky, vektorový obrázek je složen ze základních, přesně definovaných útvarů, jako jsou body, přímky, křivky a mnohoúhelníky. Vektorový soubor má nejběžněji případu *.ai, *.cdr, *.eps, *.pdf.
Mohu dodat podklady pro výrobo razítka i jinak než ve vektorech?
Ano, své požadavky můžete naformátovat např. v textovém editoru Word, nebo přímo v e-mailu. Grafiku rádi zpracujeme podle zadání
Do jaké gramáže je možno použít nabízená reliéfní razítka?
Reliéfní razítka lze použít až do gramáže papíru 300 g. Ovšem záleží na motivu. Rádi Vám poradíme.
Z čeho je vyrobena matrice a patrice reliéfního razítka?
Matrice a patrice reliéfního razítka je vyrobena z kvalitního tvrzeného plastu.
Jak používat velká razítka, aby byl otisk kvalitnější?
K dosažení kvalitního výsledného otisku u razítek s větší tiskovou plochou, doporučujeme razítkovat vždy na absolutně rovné ploše. Pokud razítkujete na papír, je dobré pod papír s otiskem vložit několik volných listů papíru nebo nějakou měkkou podložku. Otisk bude kvalitnější.
U grafiky nedoporučujeme velké tiskové plochy. Přenos barvy z podušky na papír není 100% rovnoměrný, což může opticky snížit kvalitu otisku. Spíše se doporučuje požívat obrysy, linky a texty. Není možno dosáhnout 100% rovnoměrného přenosu barvy jako u tiskárny. Pokud máte v návrhu velkou plochu, která by se měla tisknout, doporučujeme ji invertovat.
Pokud máte problém s kvalitou otisku, zkontrolujte množství barvy v podušce. V některých případech doporučujeme gumu na razítko zdrsnit smirkovým papírem (hrubost 1200). Větší adheze pomůže přenosu barvy z podušky na papír.
 


Dále by Vás mohlo zajímat: